Odnośnie drewnianych schodów strychowych warto wspomnieć o tych składanych. Ich zaletą na pewno jest cena. Porównując je do bardziej zaawansowanych konstrukcyjnie ciągów może wyglądem ustępują, a nawet i funkcjonalnością, ale nie znaczy to, że wyglądają nieestetycznie i nie spełniają swojego celu. Należy też pamiętać, że mówimy tutaj o łatwości montażu, a także późniejszej możliwości składania takich schodków.

Jednak jeżeli chodzi o schody drewniane na strych, które to składają się z kilku segmentów w zamyśle nie są przeznaczone wyłącznie na ciągłe ich rozkładanie i chowanie w schowku pod sufitem przy zamykaniu włazu, a właściwie klapy, tym bardziej, że często znajduje się ona w zestawie i to przymocowana do ostatniego segmentu. Chodzi o to, że takie drewniane schody strychowe mogą i często są rozłożone na stałe. Jeśli takie przewidujemy, a dodatkowo strych służy nam za pomieszczenie użytkowe, takie jak sypialnia, czy nawet pokoik na poddaszu nie ma konieczności, by ciągle je wysuwać i zsuwać.

Kiedy kupujemy takie schody, to znajdują się one w skrzyni, poskładane w poszczególne elementy, a samo rozwiązanie pozwala na szybkie i łatwe ich zamontowanie, przynajmniej w porównaniu do tradycyjnych, cięższych schodów z podporami, których to elementy często są odlewami robionymi na zamówienie, np. w sklepie Velset.

Written by Kacper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *