Często jest tak, że w przypadku schodów montuje się poręcz tylko po jednej stornie, bo też niejednokrotnie schody są tak usytuowane, że jedna ich strona znajduje się bezpośrednio przy ścianie. Mówimy tu jednak przeważnie o klatkach schodowych, gdzie bieg schodów nie mieści się pomiędzy dwiema ścianami, bo wówczas taka poręcz byłaby zbędna.

Poręcze schodowe z obu stron schodów analogicznie znajdą się przy schodach gdzie nie ma ściany bezpośrednio przy nich. Trzeba tu uwzględnić, że niekiedy takie dwie poręcze na schody łatwiej jest zamontować niż balustradę tylko z jednej ze stron. Do schodów wolnostojących mamy bowiem lepszy dostęp i nie potrzebujemy też wsporników ściennych, a zatem nie ingerujemy w ścianę budynku. W tym przypadku możliwości zmian są bardziej ułatwione.

Niekiedy też nie zmieniamy poręczy, ale za to planujemy, by jakimś materiałem ją obłożyć. Bywają bowiem i takie poręcze, które to nie stanowią jednego surowego materiału, a są właśnie otulone jakimś tworzywem. Najczęściej rozwiązanie takie obserwujemy przy poręczach ze stali. Wówczas to nie tylko mówimy o aspekcie dekoracyjnym konstrukcji wieńczącej balustradę, ale też wygodniejszym użytkowaniu takiej poręczy. Zdecydowanie rzadziej o takiej metodzie z dodatkowym materiałem mówimy w przypadku poręczy drewnianych, w których to zamysłem jest, by element taki był bliższy swojemu pierwotnemu stanowi.

Written by Kacper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *