Decydując się na budowę domu kieruje nami bardzo wiele różnych pobudek. Często chcemy posiadać własne miejsce do zamieszkania posiadające ogród. Pragniemy mieć ciszę, spokój, być na swoim. Niektórzy szukają także dużej przestrzeni, która pozwoli im swobodnie żyć. Co zrobić, by zapewnić sobie najwięcej wolnego miejsca?

Przede wszystkim należy ograniczyć zbędne przedmioty, w które wyposażymy dom. Nie możemy zagracić domu, gdyż wolne miejsce zostanie znacznie ograniczone. Ostatecznie możemy chomikować rzeczy na strychu. Ta przestrzeń, jest właśnie bardzo często użytkowana w taki sposób, gdyż pozwala zachować ład i porządek, a przede wszystkim przestrzeń w reszcie domu. Dodatkowo należy zastanowić się także nad wyborem schodów na strych.

Nie musimy schodzić po niewygodnej drabince, ale po normalnych schodach. Takie rozwiązania stosuje się w domach, w których istnieje wolna przestrzeń. Jednak jeśli posiadamy dość ograniczone miejsce lepszym wyborem będzie wybór drabiny na strych. Tą opcję stosuje się zawsze, gdy w domo jest zbyt mało miejsca, by dołożyć jeszcze schody stacjonarne. Drabiny strychowe mogą być segmentowe, czyli takie, które składają się i chowają w suficie, czyli podłodze strychu. Mogą, to być także schody nożycowe, które także możemy ładnie ukryć.

Takie rozwiązania pozwalają zachować wolną przestrzeń i stworzyć przestronny dom. Są dedykowane zwłaszcza do małych domów.

Written by Kacper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *