Malowanie niejednokrotnie okazać się może nie lada wyzwaniem. Podjęcie decyzji o tym, jaki kolor wybrać potrafi spędzać sen z powiek przez wiele nocy. Wybór jest niemalże nieograniczony, a wybrane kombinacje oglądać będziemy każdego dnia przez dłuższy czas. Wybierając farbę do wnętrz dobrze kierować się nie tylko obecną modą, ale także tym, jak dany kolor będzie na nas wpływał.

Zaskakujące może być to, że kolory mają na nas określony wpływ. Są wnętrza, w których od razu czujemy się dobrze i pokoje, z których chcielibyśmy wyjść, bo przytłaczają nas swoimi barwami. Dlatego ważne jest, żeby dobrać kolor do siebie. I pamiętać o kilku zasadach. Sufity powinny być  jaśniejsze niż ściany, gdyż daje to wrażenie lekkości i sprawia, że pomieszczenie wydaje się wyższe niż w jest faktycznie.

Dobierzmy włazy na strych i włazy na poddasze tak, by kolorystycznie się z nimi zgrywały. A jaką moc mają kolory? Żółte ściany optycznie powiększą pomieszczenie, to samo dotyczy zieleni. Pomarańcz dodaje energii oraz pobudza apetyt, niebieski uspokaja i pomaga zasnąć (dlatego nadaje się do sypialni), czerń może wpędzać w stany depresyjne, żółć wspomaga pamięć i inspiruje. Biel zapewnia równowagę, a szarość uspokaja i zniechęca do podejmowania wysiłku. Jeśli decydujemy się na jakieś wzory, nie powinniśmy łączyć ich zbyt wielu w jednym pomieszczeniu. Zadbajmy także o to, aby kolory ścian pasowały do ram okien i odcieni drzwi.

Więcej na schody.velset.pl

Written by Kacper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *