Zakupiliśmy już drewniane schody strychowe składane Fakrow sieci sprzedaży i dystrybucji artykułów budowlanych Velset. Pokaźny pakunek leży w przedpokoju, przeszkadza.

Trzeba je jak najszybciej zamontować, więc bierzemy papiery, które otrzymaliśmy wraz ze schodami, jest to instrukcja pod nazwą „ Montaż schodów strychowych „. Lektura instrukcji powoduje, że decydujemy się wykonać tą operację sami, z niewielką pomocą domowników.

Analiza pomieszczeń znajdujących się po poddaszem. Znajdujemy najbardziej odpowiadające nam miejsce, gdzie będą opuszczane schody strychowe. Na poddaszu sprawdzamy, czy wejście na strych będzie bezpieczne, czy głową nie uderzymy na przykład w więźbę dachową. Rozpakowujemy pokaźnych rozmiarów pakunek z foli i usuwamy pomocnicze elementy służące do zabezpieczenia schodów strychowych podczas transportu.

Schody strychowe są kompletnie poskręcane, dlatego też odpada nam skręcanie poszczególnych elementów w jedną całość. W każdym narożniku skrzyni przykręcamy oddzielnie zakupione kątowniki montażowe, które ułatwią nam całościowy montaż.

Jeśli wszystko jest w porządku, po wymierzeniu skrzyni, w drewnianym stropie  wycinamy otwór, w którym zamontujemy składane schody z drewnianą drabinką, która będzie bardzo ładnie zdobić nasz dom. Jeżeli mieliśmy już wcześniej wykonany otwór na skrzynię to możemy przejść do montażu schodów.

Written by Kacper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *