Schody strychowe składane, czyli takie, które w każdej chwili można schować we specjalnym włazie na poddasze, zostały stworzone w celu ograniczenia kosztów związanych ze stworzeniem sposobu przedostawania się na górne piętro. Ma to bardzo znaczące zastosowanie, gdy poddasze nie pełni funkcji mieszkalnej, a jedynie jest miejscem do przechowywania różnych rzeczy. Forma, jaką posiadają schody poddaszowe może powodować wiele wątpliwości. Niektórzy klienci zastanawiają się, czy chodzenie po nich jest w ogóle bezpieczne.

Schody na poddasze są bezpieczne!

Tego typu schodów nie tworzy się przypadkowo, a po wielu testach i badaniach, które jasno określają bezpieczną odległość stopnia od stopnia, kąt nachylenia drabinki, jej szerokość i inne techniczne kwestie. Jeżeli pomimo tego obawiasz się takiego rozwiązania, to pamiętaj, że istnieją specjalne akcesoria, które poniosą Twoje poczucie bezpieczeństwa podczas pokonywania kolejnych stopni. Należą do nich przede wszystkim poręcze na chody, które należy zamontować w górnej części drabinki. Są stosunkowo długie, dlatego znacząco wpływają na komfort poruszania się po schodach.

Poręcze schodowe kosztują około 50 złotych i można je zamówić np. w sklepie Velset. Montaż jest bardzo prosty i zajmuje dosłownie kilka minut. Kształt poręczy i mocowanie zostały stworzone tak, by trzymanie było przede wszystkim stabilne i bezpieczne.

Written by Kacper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *